Yaşam Ünitesi Modeline Göre Televizyon ve Aksesuar Seçimi

Günde kaç saat televizyon karşısında vakit geçiriyorsunuz? Ortalama bir hesapla rakamların oldukça fazla olduğunu görebiliriz. Televizyona bu noktada eşlik eden yaşam ünitesinin etkisi ise tartışılmazdır. Yaşam üniteleri odalarımızın vazgeçilmez bir parçası olup çıkmıştır. Her şeyde olduğu gibi yaşam ünitelerinin zarifliği ve şıklığı bizim elimizdedir.

Yaşam Ünitesi

Yaşam ünitelerinin farklı dekoratif çeşitlerinden dolayı ilk olarak tasarımınızı seçmelisiniz. Seçiminiz biblo ve süslerden mi oluşacak yoksa en sevdiğiniz kitaplara mı yer ayırmak istersiniz? Eğer biblolar ve süsler taraftarıysanız renk uyumu en önemli kısımlardandır. Fotoğraflarınızla süslediğiniz farklı boyutlarda çerçeveler, mumlar güzel bir seçenek oluşturacaktır.

Beyaz Tv Ünitesi

Beyaz, krem renklerinde bir yaşam ünitesinin şıklığı siyah, gümüş, altın sarısı renkleriyle tamamlanmalıdır. Ahşap, spor üniteler ise yine siyahla taçlandırılabileceği gibi toprak tonları da zarif bir seçenek oluşturur. Veya cevabınız kitaplarınızdan yana ise, kitap raflarınızın uzunluğu yaşam ünitesine uygun olmalı. Fazla uzun veya kısa raflar yaşam ünitesini olduğundan basit ve kullanışsız kılacaktır. Kitap rafları zıt veya aynı tonlardan seçilip dekoratif bir biçimde kitaplara şekil verilmesi gerekir.

Bir diğer önemli olan husus ise televizyon seçimidir. Uygun olmayan televizyon seçimi tüm düzeni bozup hoş bir görüntüyle karşılaşmamamıza sebep olur. Özellikle televizyon için belirli bir kısım oluşturulmuş ünitelerde bu kısım daha önemlidir. Bundan dolayı televizyon seçimi yapılmadan önce yaşam ünitesine uygun ölçü ve renk belirlenmelidir. Ahşap renklerde siyah daha açık ünitelerde ise beyaz veya gri renklerde televizyon kullanımı görüntüyü tamamlayacaktır.

Televizyon ünitesiyle beraber kullanılan DVD player, ses sistemi veya film koleksiyonunuz da alternatif bir seçenek oluşturacaktır. Yaşam ünitesinin bulunduğu duvar renginin diğer duvarlardan farklı olup ünite ile uyumlu bir renk kullanılması zenginlik katmanın başka bir yoludur.

Evimizde en çok zaman geçirdiğimiz yerlerden biri olan oturma odalarında yer alan yaşam üniteleri modern yaşamın bize getirdiği şıklıklardan biridir. Nitekim bu şıklığı arttırmak da bizim elimizdedir. Bir yandan kolay bir yandan çok zor gözükse de birkaç ipucuyla, aksesuar ve televizyon seçimi doğru yaptığımız takdirde evimize zariflik katacağız demektir. Daha sonra yapılması gereken tek şey ise keyifle koltuklarımıza oturup keyfimize bakmak olacaktır.

Yorum Yaz