Renkli Banyo Fikirleri

Hayatınıza renk katmak için yaşadığınız yerde değişiklikler yapmak elbette hakkınız. Banyoda değişiklik yaparken her yerde olduğu gibi ebatlara, dar olup olmamasına ve en önemlisi ne istediğinize dair bir çizelge çıkarmalısınız aklınızda. Banyonuzu tasarlamak, rengine karar vermek ve eşyalarınızı yerleştirmek, bu çizelgeden sonra oldukça kolaydır. Parlak, canlı renklerde bir banyo düşünün. Sizi rahatlatıp rahatlatmayacağından emin olun. Eğer bu şekilde bir tarz istemezseniz daha pastel tonlarındaki renkleri de tercih edebilirsiniz.

Renkli Banyolar, Dikkat

Dikkat etmeniz gereken en önemli konu, banyonuzda kullanacağınız renklerin birbirlerini boğmaması, uyumlu olması konusudur. Evinizin ne tarzda olması, öncelikle sizin tercihiniz doğrultusunda olacaktır. Bu nedenle renk seçiminden taş kalitesine, depolama alanı düzenlemesine hatta ışıklandırmasına kadar nasıl bir şey istediğinizden emin olmanız gerekir. Sizlerin net karar verebilmesi için birbirinden güzel renkli banyo fikirleri ile dolu canlı bir görsel şöleni hazırladık. İnceleyerek kendi tarzınızı bulabilirsiniz.

Banyoda Renk Seçimi

Beyaz renk, hemen hemen her renkle uyum sağladığı için çoğu banyoda beyaz renge karar kılınır. Çünkü mavi ile bir bütün olmuş beyaz renkte denizi düşlerken, siyahla kaynaşan beyazda da duygu dünyamıza gidebiliriz. Ama eğer banyomuz küçükse kesinlikle koyu ya da aşırı parlak renk tercihindenkaçınmalıyız. Bu renkler, banyomuzu olduğu gibi küçük ya da boğucu gösterebilirler. Ayrıca renk seçiminiz sırasında banyodaki ışığın tonuna da dikkat etmelisiniz. Dekorasyon çalışmanızın sonunda bu durumu fark ederseniz, sizin açınızdan hiç iyi bir sonuç olmaması gibi bir durumla da karşılaşabilirsiniz.

Banyonun rengine ve aydınlatmasından sonra görülecek olan tonuna iyice bir ayarlama getirdikten sonra, banyonuzun rengine uygun küçük aksesuarlar ve eşyalardan yardım alabilirsiniz. Tercih ettiğiniz rengi boğmayacak, ona adapte olacak farklı renklerde aksesuarlar kullanın, depolama alanlarınızı banyonuzda kullandığınız renklere göre oluşturun ve kendinize harika bir göz zevki kurun. Tüm renkli banyo tasarımlarımız, banyo aksesuarları önerilerimiz ve küçük banyoda renklendirme tavsiyelerimiz resimlerde gördüklerinizdir. Bu resimlerden içinize sinen bir banyonun tasarımına başlayın ve kendi banyonuzu da buna göre uyarlayın.

 

Yorum Yaz