Odalardaki Renk Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Renklerde tonlar çok önemlidir. Özellikle yaşam alanınızda renk uyumlarına dikkat etmeniz gerekmekte. Her insanın kişiliği farklı olduğu gibi renklere verdiği önemde farklılık gösterebilir.

Ev dekorasyonlarında seçtiğiniz renkler kullanacağınız alanlarla uyumlu, oturma alanları sizin sıkılmayacağınız özelliklerde olmalı. Seçimlerinizi yaparken odanın fiziksel yapısı, görünümü, kişisel tercihleriniz göz önünde bulundurulmalıdır. Mobilyalar gün geçtikçe veya her sezonda farklı farklı tarzlarda üretimler yapılacağı için, Her sezon üretim yapılan mobilyalara göre yaşam alanlarınızı yenilemek fazla masraflı bir durumdur bu yüzden seçtikleriniz duvar renkleri de çok önemlidir. Odalarınızda değişiklik sırasında daha az masraf çıkaracak değişiklikten en önemlisi duvar boyanızdır.

duvar boyası renkleri

Bu sıralar çok fazla rövanşta olan bayanlar tarafından da fazlasıyla beğenilen Pembe ve pembenin tonlarını kullanmayı sizde istiyorsanız uyumlarına da dikkat etmeniz gerekmekte, Pembe renk tonu olarak pudra pembesi gibi açık renkte tercih etmiş iseniz uyumu yakalamak daha kolay olacaktır. Odanızda sıcak bir görüntü veya bahar havasını hissetmek isteyenler pudra pembesini Mor ve morun koyu tonlarını kullanabilirler. Odalarda renk uyumu olarak duvarlarınızda ne kadar açık ton renkler kullanırsanız seçtiğiniz eşyalarınız yumuşak geçiş sağlayacak şekilde koyu olabilir, eşyalarınız ne kadar açık renk tonlarında olursa duvarlarınız renkleri de daha koyu renk olmalıdır.

turuncu duvar boyası

Koyu renk seçimlerinde, koyu renk eşyalar kullanmak daha sıkıcı ve kasvetli bir ortamda oturmanızı sağlamakla beraber ruh sağlığı açısından da etkileşimler sağlayabilir, Odalardaki renk uyumlarında da sert geçişlerin olmamasına özen gösterilmeli ve gözlerinizi yormayacak şekilde seçtiğiniz aksesuarların, eşyaların görünümü bir bütün şekilde olmalıdır. Yaşam alanlarında göz yormak renklerden dolayı fazlasıyla mevcut.

açık duvar boyası

Genellikle yapılan yanlışlar dan biri de az eşya alınarak renklerin tonlarına dikkat etmemekten dolayı küçük yapıdaki bir odayı daha küçük göstermektir. Açık renkte olan odalar daha geniş ferah bir görüntüye sahip olmakla beraber aydınlık ve iç açıcı bir görünüme sahip olacaktır. Evinizin veya çalışma ortamlarınızda olan Odalardaki görünümler göz yorucu olmamalı ve Her odanın da renk uyumu kullanacağınız odanın kullanış biçimine göre de değişmelidir. Odanızdaki eşyalarının birbirine uyumu da oldukça önemli.

Yatak odalarında daha sıcak ve kışkırtıcı kahvenin tonları, mor, kırmızı, uçuk pembeler, siyah gibi renkler kullanılırken, Oturma odasında sakinlik ve dinginlik sağlayan turuncu, yeşil, yeşilin tonları, pembenin daha açık tonları, mavi ve tonlarını kullanabilirsiniz. eşyalarınızı bu renklerden seçtiğinizde ise, oturma odalarınızda duvarlarınız beyazın tonları, krem rengi, açık renk sarılar olabilir. Yatak odalarında ise eşyalarınız daha sıcak ve koyu renklerde olduğundan dolayı duvarlarınız eşitlik sağlamak açısından daha açık renk olmalıdır, Eğer ki duvarlarınızı da koyu renk tonlarında yaparsanız belli bir süre sonra dinlenmek için ve özel olarak kullandığınız odanız sizin enerjinizi düşürebilir.

Yorum Yaz