Muhteşem Pencere Önü Dekorasyonu Fikirleri

 Pencere önleri sohbet etmek, dinlenmek, kitap okumak ve elbette ki kahve yudumlamak için en ideal alanların başında gelmektedir. Bu keyif köşesinin nasıl olması gerektiğini ya da nasıl daha iyi hale getirilebileceğini planlarken ise yaratıcı fikirlerle girişimde bulunabilirsiniz.

Pencere önü dekorasyon fikirleri ile siz de evinizde etkileyici alanlar yaratabilir, pencere önlerinin keyfini daha da arttırabilirsiniz. Stresli, yorucu ve yoğun geçen bir günün ardından kendinizi sığınağınız olan evinize attığınızda zihninizi dinlendirmek, yorgunluğunuzu atabilmek için pencere önünde kendinize alanlar yaratabilirsiniz. Günün yorgunluğunu pencere önünde dinlenerek atmak isterseniz, sizlere harika pencere önü dekorasyon fikirleri sunuyoruz.

Öncelikle evinizdeki pencereler genişse, daha şanslısınız diyebiliriz. Çünkü geniş pencerelerinizle hem gün ışığını daha çok evinize çekebilir hem de dekorasyon fikirleri bakımından son derece yaratıcı fikirlere imza atabilirsiniz. Üstelik evinizin geniş pencerelerini hiçbir şekilde kapatmayarak mükemmel alanlar kurgulamanız da mümkün. Örneğin pencerenizin önüne uygun olan ölçülerde sedir şeklinde kanepeler yaptırabilirsiniz. Yerleştireceğiniz sedirleri özel olarak yaptıracaksanız, mobilyaların altını ayrıca depolama alanı olarak da kullanabilir ve böylece çok kullanışlı bir alan daha yaratmış olursunuz. Ancak mobilya yaptırmak yerine uygun ölçülerde hazır satılan modellerle de işinizi görebilirsiniz. Üzerlerine evinizin dekorasyonuna, rengine ve tarzına uygun minder ve yastıklarla mükemmel bir atmosfer hayata geçirebilirsiniz. Ayrıca ölçülerinize uygun L şeklinde kanepeler de pencere önü dekorasyon fikirleri açısından çok kullanışlı ve estetiksel açıdan enfes bir örnektir. Pencere önüne yerleştireceğiniz kanepe ya da sedirler, onların karşısına yerleştireceğiniz berjer ve sehpalar ile dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Mahremiyetinizi sınırlandırmayacak bir manzaraya sahipseniz perdelerinizi kısa seçmenizi ve böylece daha ferah alanlara ulaşmanızı öneririz. Ancak mahremiyetiniz için kalın perdeler seçmek durumundaysanız stor, bambu jaluziler veya ince tüllerle pencerelerinizi de giydirebilirsiniz. Bunların yanı sıra rahat ve konforlu bir oturma düzeni için aydınlatmalara önem vermeyi de unutmamalısınız. Tavan aydınlatmalarının yanı sıra lambader ile pencere önü dekorasyonunuzda romantik ve şık bir ambiyans da yaratabilirsiniz.

Siz de pencere önleriniz için keyifli çözümler üretmek istiyorsanız Dekorup’tan dekorasyon fikirleri ve ürünleri ile yardım alabilir, yaratıcı ve bir o kadar da estetik dekorasyonlara imza atabilirsiniz.

Yorum Yaz