Mağaza İçin Ahşap Dekorasyon Önerileri

Son yıllarda alışveriş merkezlerinin artmasıyla beraber kişi başına düşen mağaza sayısı ve rekabet de artış gösterdi.

Bu durumda mağazalar dekorasyonlarına daha çok önem vermeye başladı. Çünkü bir mağazada dekorasyon ne kadar güzelse, ürünlerin sunumu da o kadar güzel olur ve satış oranları artar. Buradaki en önemli detay, dekorasyonun ürünlerden daha fazla ilgi çekici olmamasıdır. Mağaza için ahşap dekorasyon önerileri, meraklılarına ilham verecek araştırma konusu olmuştur.

Mağaza Ahşap Dekorasyon

Mağazanın ürün kategorisine ve yelpazesine göre dekorasyonda kullanılabilecek birçok seçenek bulunmaktadır. Ahşap dekorasyon önerilerinde öne çıkan ilk şey, tüm tasarımın ahşaptan yapılmış olmasıdır. Öncelikle duvarların ve zeminin ahşap görünümünde olması iç mekanın tasarlanmasında en önemli detaylardan biridir. Hangi mağaza olursa olsun, mekanın uygun olan bir kısmına ahşaptan orta sehpa ve bu sehpanın üstüne renkli ahşaptan süs objeleri yerleştirilebilir. Mağazanın bir köşesine ahşaptan eskitme bir kitaplık yerleştirilmesi, ortama sakin ve huzurlu bir hava katabilir. Bu kitaplığın hemen yanına ahşaptan gazatelik konulması dabu sakin havayı tamamlayacaktır.

Ahşap Gazetelik - Dergilik

Mağazanın duvarlarına ahşaptan raflar, rafların üzerine küçük kütük görünümünde mumluklar yerleştirilmesi, ortama sıcacık hava katacak ve ortamı ısıtacaktır. Aynı zamanda bu raflarda ahşaptan vazolar ve içine yerleştirilmiş rengarenk çiçekler, ahşap görünümlü çerçeveler, çerçevelerin içine konsepte uygun resimler olması da bu sıcak havayı daha da artıracaktır. Duvarlara varak aynaların yerleştirilmesi düz olan duvarların daha canlı görünmesine neden olacak ve ortama ışıltılı bir hava katacaktır. Dekoratif duvar süsleri de iyi bir seçenek olabilir.

Ahşap Sehpa Örnekleri

Mağazanın farklı bir köşesine ahşaptan ağaç dekoru yerleştirilmesi, ortama dingin bir hava katabilir ve insanların kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlayabilir. Eğer mağaza iki katlıysa merdivenlerin ahşaptan olması da ortama enerjik bir hava katacaktır.

Mağazanın ürün kategorisine göre dekorasyon önerileri farklılıklar gösterecektir. Örneğin banyo ürünleri satan bir mağazada ahşaptan küvet dekorasyonu yapılması o banyoyu vazgeçilmez kılabilir ya da mobilya mağazasında, yatak odası ürünlerinde, ahşaptan bir yatak başlığının dekore edilmesi ve parfüm mağazasında parfüm şişesi görünümünde, ahşaptan ışıklandırmalar yapılması aynı etkiyi yaratabilir. Tıpkı oturma odasında ahşaptan iskemle olması gibi.

Sonuç olarak; tüm bu detaylar sıcak, samimi bir ortam oluşturmakla kalmayacak aynı zamanda da mağaza çalışanlarının ve müşterilerinin kendilerini rahat ve güvenilir hissetmelerini sağlayacaktır.

Yorum Yaz