Mağaza İçi Dekorasyonda Yuvarlak Stantların Önemi

 İnsanların bir şeylere sahip olma duygusu tarih kadar eskidir. Günümüz dünyasında ise bu alışveriş isteği çılgınlık boyutuna varmaktadır. İndirimli mağaza açılışları, sezon sonları ve hatta kapanışlar bile insanları kendine çekmektedir. Alışveriş isteğini daha da körüklemek ve satılmasını istediğiniz ürünleri çok daha çekici hale getirmek için mağazanızın yerleşim şeklini kullanacağınız aparatların uygunluğunu mağazanın çeşitli yerlerinde ki renk seçeneklerini çok dikkatli olarak ayarlamalısınız.

Mağazalar da dekorasyon büyük önem taşımaktadır. Ancak yapılacak dekorasyon satıştaki ürünlerinizin önüne geçmemelidir. Örneğin ışıklandırma, ürünleri ve dekorasyonu fazla aydınlatarak boğmamalı veya az ışık verilerek de arka planda bırakmamalıdır. Aynalardan faydalanmak ise mekâna daha büyükmüş havası verdiği için tercihler arasında olması gerekenlerdendir.

İnsanların bir mağazaya girdiğinde genellikle sağ taraftan dolaşmaya başladıkları ve duvar boyunca devam eden stantlardan ise sıkıldıkları bilinmektedir. Bunun için duvar kenarlarında parçalı stantların kullanılması veya nişlerden faydalanılması uygun olacaktır. Stantlar satılmak istenilen ürünün içeriğini müşterilere en iyi şekilde ve kısa zaman da göstermelidir.

Mağaza içi dekorasyonda yuvarlak stantların önemi ise mağaza içinde direkt olarak insanların ilk dikkatini çeken ve en çok satış yapacak ürünlerin seçildiği bölüm olarak da önem arz etmektedir. Yuvarlak stantlar daha çok özel tanıtımlar için kullanılır ve mağaza içerisinde büyüklüğüne de bağlı olarak önemli bir yer kaplamaktadır. Ayrıca dikkat çekici oldukları için kullanılmak istenmektedir.

Yuvarlak stantlar da yerleştirme şekillerinden biri ise perakende mağazalarda daha çok kullanılan piramit şeklinde yerleştirmedir. Tercih sebebine gelecek olursak diğer teşhir şekillerine göre ürünlerin devrilmesi olasılığı düşük olduğu için ve görüntüsü insanları kendine çektiği için kullanılır. Yuvarlak stantların bir faydası da dört bir tarafının açık olmasından dolayı müşterilerin daha rahat ulaşabilmesi ve yapılacak reklamında birçok alanda görülebilmesidir.

Dekorasyonda kullanılan stantlar da mutlaka fayda-maliyet analizi yapılmalı mağaza sahibi parasını doğru değerlendirmelidir. Mağaza içinde yapılan dekorasyon da ise müşterilerin size geri dönüşlerinden faydalanılarak uygun değişiklerin yapılması satışları önemli derece de arttıracaktır. Gelişen teknolojiye de ayak uydurması ile de mağazacılık sektörünün önü açıktır.

Yorum Yaz