Küçük Yatak Odalarına Tasarım Fikirleri

Dar olsa da yatak odanızı geniş bir şekilde göstermeniz, yani küçük göz yanılsamaları yapmanız artık mümkün. Bu tarz bir yatak odası bulunan kişilerin yapabilecekleri ilk şey, odanın duvarlarını aydınlatmaktır. Bu şekilde ortam basık ve küçük görünmez.

Küçük yatak odaları tasarım konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer teknik de küçük duvar kağıdı tekniğidir. Odanızın bir bölümünü, yatay şekilde tek duvar kanadı olarak kağıt yaptırırsanız, oldukça ilgi çekici ve olduğundan daha büyük görünecektir. Eşyalarınızın seçimini odanızı boğmayacak şekilde yapın, yatak odası tasarımı konusunda biliyorsunuz ki birçok öneri mevcuttur. Bunlar arasından az eşyalı ve şık bir tavsiyeyi seçmeye çalışın.

Odaya koyacağınız her şey alan dağıtıcı, küçültücü nitelik gösterecektir. Bu nedenle eşya kalabalığından kaçının, aşırı fotoğraf ve tablodan da bu tarz odalara pek hayır gelmez.

Kendi zevkleriniz, herkesin önerisinden daha kıymetli olsun. Yaşayacağınız yeri, anılarınızı geçireceğiniz bir odayı şekillendiriyorsunuz. İleriki günlerde sizin isteklerinizi yapmamış olmanın, önerilere göre hareket etmiş olmanın iç sıkıntısını çekebilirsiniz. Bunu yaşamamak adına herkesten önce kendinizin de beğeneceği bir tarz oluşturmalısınız.

Küçük Yatak Odalarına Mobilya Seçimi

Mobilya seçme işlemi, odanın genişliğine göre değişir. Küçük odalar için genellikle küçük duran, az yer kaplayan eşyalar tercih edilir. Odada fazla ağır ve abartılı süslemeden, boğucu karanlıktan kaçınılır, büyük görünmeyen kibar eşyalarla süslemeler yapılır. Örnek vermek gerekirse kalın olmayan süslemeler, minik komodinler ve çok geniş olmayacak bir dolap… Mobilyalarınızı ve nevresim takımlarınızı açık renkte seçin. Kapalı renkler, insanın içini boğar ve odayı olduğu gibi ya da daha küçük gösterebilir. Açık renkli ve aydınlık odanın olduğundan daha büyük göründüğünü unutmayın.

Küçük Yatak Odaları İçin Avize Seçimi

Küçük yatak odası için ağır ve büyük bir avize seçemezsiniz. Bu şekilde oda avizeden daha küçük kalacaktır. Yine küçük ve kibar bir avize, daha şık ve daha alan daraltıcı duymayacaktır. Avize yerine aydınlatma ya da sade bir lamba da düşünülebilir. Minik bir lambanın odada olumsuz bir etki yaratmayacağına eminim.

Yorum Yaz