Kruvaze Perde Nasıl Yıkanır ve Takılır?

Evinize romantizmi ve şıklığı taşıyan kruvaze perdeler, yıkanırken hiçbir zorluk yaşatmamaktadır. Perde çeşitleri arasında en çok ilgi gören perdelerden olan kruvaze perdeler mekanizmalı perdeler ve manüel perdeler olarak 2 gruba ayrılmaktadır. Mekanizmalı kruvaze perdelerde mekanizma desteği ile perde sağa sola açılabilmektedir. Manüel perdeler ise ip desteği ile tutturulmaktadır.

Kruvaze Perde

Kruvaze Perde Nasıl Temizlenir?

Kruvaze perde temizliğinde öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken nokta, perde üzerinde yer alan kristale benzer parçaların çıkarılıp takılabilir olmasıdır. Perde alımı esnasında bu özelliğin kesinlikle olmasına dikkat edilmesi perde temizliği için oldukça önem taşımaktadır. Bu detayı atladıysanız, perdeyi yıkama işlemine başlamadan önce parçaların üzerine yıkama kılıfı geçirmeyi ihmal etmemelisiniz. Yıkamaya başlamak için öncelikle perdede yer alan mekanizmayı çıkarmanız gerekir. Mekanizmayı çıkardıktan sonra perdenin her 2 kanadında bulunan makaraları kaldırıp perdenin normal bir perde haline gelmesini sağlamalısınız. Daha sonra yine her 2 kanatta yer alan tülün içerisindeki şeffaf halkalı ekstraforları bularak alttaki halkaya bağlı olan ipleri çözüp tülün iç kısmında göreceğiniz ekstraforun içerisindeki ipi çıkarın. Bu işlemden sonra perdeniz normal bir perde haline gelecektir. Bu şekilde perdenizi makinede yıkayabilirsiniz.

Kruvaze Perde Nasıl Takılır?

Kruvaze perdeler 2 kanattan oluşmaktadır. Perdenin takılabilmesi için öncelikle kendi mekanizmasına monte edilmesi gerekir. Daha sonrasında kornişe sabitlenen bu perdelerin kullanımının ilk prensibi ise perde içerisinde yer alan ekstrafora geçirilen ipler sayesinde takılmanın sağlanmasıdır. Bu ipler ayrıca perdenin rahat bir şekilde açılıp kapanmasına da yardımcı olmaktadır.

Yorum Yaz