Japon Perde Modelleri ve Fiyatları

 Eviniz sizin yaşam alanınızdır. Bu nedenle evinize hak ettiği görünümü kazandırmanız gerektiğini düşünüyoruz. Evinizi dekore etmek doğru tercihleri yaptığınız sürece sandığınız kadar zor değil. Ufacık değişikliklerle evinizin havasını tamamı ile değiştirebilirsiniz. Burada dekorasyonda renk uyumunun ne kadar önemli olduğunu söylememize gerek yoktur sanırım. Perde bir evin olmazsa olmazlarındandır. Evinize farklı bir görünüm kazandırmak istiyorsanız Japon perdeleri tercih etmenizi tavsiye ederiz. Perdeler bir dekorasyonun en rahat kısmıdır.

Perde basite alınacak bir ürün değildir. Dışarıdan odaların görünmesini engelleyen perdeler içeriden bir odayı oda yapar. Bu nedenle perdeleri evin giysisine benzetebiliriz. Evinizde yer alan diğer eşyaların koltuk takımları, yatak odası takımları, mobilyalar vb. güzel görünmesini istiyorsanız perdelerin oluşturduğu fonun çok şık olması gerekmektedir. Japon perdeler dekoratif perdeler olmaları nedeniyle de insanlar tarafından yoğun ilgi görmektedir. Bunun yanında bu tür perdelerin diğer perdelerle karşılaştırıldığında çok daha zor kirlenmesi ve çok daha rahat temizlenmesi en önemli özelliğidir.

 

Japon perdeler de diğer perdeler gibi yana doğru açılır. Fakat bu işlem için bir mekanizmadan yardım alınmaktadır. Yukarıda da söylediğimiz gibi bu perdeler kir tutmazlar bu nedenle kolaylıkla yıkanabilirler. Alt ucunda yer alan cırt ve metaller sayesinde ütüye ihtiyaç duymazlar. Perdeleri yıkamadan metal ve cırtları çıkarıp yıkama işlemi bittikten sonra takarak ütüye gerek duymadan perdenizi takabilirsiniz.

 

Bu harika ürünler genellikle ütü istemeyen kumaşlardan üretilmektedir ki bu da kadınları en çok sevindiren yönüdür. Perdeler kenara doğru açılması nedeni ile kenara doğru açılan sürgülü kapılar ya da camlar için çok daha idealdir. Bu perdeler mekanizmalı olması sebebiyle perdelerin metrekare fiyatları 120 TL ile 200 TL fiyatları arasında değişiklik göstermektedir. Japon perdeler 2 sistemde incelenmektedir. Tercihe göre ister çift açılır sistemli ister tek açılır sistemli perdelerden birini kullanabilirsiniz.

Japon perdelerin birincisi hareketli yapıya sahip olan cırt bantlı panellerden oluşmaktadır. Bunun yanında perdenin panel sayısı oranında alt lamaya gerek duyulmaktadır. Bu üründeki elektrostatik profiller genellikle 1. Sınıf alüminyumlardan elde edilmektedir. Bu en pahalı modelidir. Metrekare fiyatı kumaşı haricinde hesaplanır. Bu fiyata bir de kumaş fiyatı eklenmektedir. Diğer bir model ise panel perde olarak bilinmektedir. Perdenin üst ray kanallarına, perde kumaşı tutturularak elde edilen bir modeldir. Ekonomik açıdan daha uygun olan bu modelde perde manuel olarak hareket ettirilir.

Yorum Yaz