İlginç Duvar Dekorasyon Fikirleri

 Salonlar insanların en çok kullandığı odalardır. Bu nedenle salonların dekorasyonu da önem taşıyan bir unsurdur. Burada size bahsedeceğimiz konu duvar dekorasyonu. Bir evin duvarı evin en önemli yapı taşlarından biridir. Bu sebeple duvar dekorasyonuna insanlar fazlasıyla önem veriyorlar. Duvar dekorasyonlarında pek çok farklı tarz insanların beğenilerine sunuluyor.

Her odada yapabileceğiniz duvar dekorasyonları evinize hem çok şık hem de farklı bir hava katacak. Gelin salonunuzun duvarına yapabileceğiniz duvar dekorasyonlarına bir göz atalım. Öncelikle salon duvar dekorasyonunun küçük salonlarda çok fazla önem taşıdığını belirtmek istiyoruz. Küçük salonlarda yapılan duvar dekorasyonları alan genişletmek ve salona hoş bir görüntü katmak adına ideal bir çözümdür diyebiliriz.

Küçük salonlarda duvar dekorasyonları yaparak harika görüntülere imza atma şansına sahip olacaksınız. Yukarıda da söylediğimiz gibi beğeninize sunulan pek çok duvar dekorasyon örneği mevcut. Bunlardan bir tanesi taş ya da ahşap duvar dekorasyonu. İnsanların beğenisini gören bu tasarımda son dönemlerde fazlasıyla tercih edilen paletler ön planda yer alıyor. Salonunuzun her hangi bir duvarı seçiliyor ve paletlerle kaplanıyor. İnsanlar genelde paletleri cilalayarak ya da zımparalayarak pürüzsüz hale getirmeyi tercih ediyor. Ancak bize göre paletleri olduğu gibi bırakmak da duvarda çok güzel bir görüntü oluşturuyor.

 

Yine son zamanların çok tercih edilen dekorasyonu olan taş duvar dekorasyonu da ahşap ile yarış halinde diyebiliriz. Rengarenk küçük taşlarla kaplanan bir duvar salonunuzda harikalar yaratıyor. Küçük taşlarla kaplanan duvar görüntüsüyle salonunuza inanılmaz bir farklılık katarken ayrı bir hava da veriyor. Bunun yanında kendi tarzınıza göre bir duvar kağıdı seçerek de mükemmel bir dekorasyon yaratabilirsiniz. Bu konuda dikkat edilmesi gereken elbette ki uyumdur.

Seçeceğiniz duvar kağıdının salonunuzda yer alan mobilyalarla uyum içerisinde olması gerektiğini unutmayın. Hatalı yapılan bir seçim odanın tüm görüntüsünü mahvedebilir. Son zamanların ilgi gören bir diğer duvar dekorasyonu ise duvarları albüm olarak kullanmak. Eminiz ki herkes sevdiklerinin resimlerinin hep görebilecekleri yerde olmasını ister. Bu sebeple genelde çerçeve ile duvara asılı resimleri her evde görüyoruz. Bu şekilde de yanına uyumlu aksesuarlar yerleştirerek güzel bir dekorasyon yapabilirsiniz.

Yorum Yaz