Genç Odası Renk Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Genç odası seçimi son derece önem arz etmektedir. Gençlik ruhunu barındıran, hareketli bir oda tasarımı gerçekten önemlidir.

Renk seçimi burada dikkat çekmektedir. Genç odası renk seçimi konusunda daha farklı bir bakış açısı takınmalıyız. Önceliği canlı ve açık renklere vermek çok daha iyi olacaktır. İnsanın içini ferahlatan, kıpır kıpır renkler tercih edilebilir.

Özellikle bu noktada yeşilin daha açık tonları, turuncu, kırmızı ve mavinin açık tonları ön plana çıkmaktadır. Tabii beyaz da çok iyi bir seçim olabilir ancak siyah ve onun tonlarını kullanmak genç odasının daha ağır bir havaya sahip olmasına neden olabilir. Doğal olarak bu da ilk bakışta basık bir görünüm verebilir.

Genç Odası Hareketli Olabilir

Genellikle genç odalarında beyazın biraz daha hakim olduğu görülmektedir. Tabii buna en iyi alternatif olarak açık renkler tercih edilebilir. Yukarıda da söylediğimiz gibi yeşil ile turuncu biraz daha iyi bir tercih olabilir.

Özellikle dekorasyonu bu renklere göre tasarlamak tahmin ettiğinizden de çarpıcı bir oda tasarlamanıza vesile olabilir. Ayrıca beyaz, kırmızı ve yeşilin buluşması sandığınızdan da farklı olabilir. Yani genç odası renk seçimi açık tonlarda olmalıdır. Koyu tonlar biraz daha ağır basacağı için gençlik ruhunu yansıtmazlar.

İnsanın içine coşku ve heyecan veren dekoratif ürünler ile yapabileceklerinizin de sınırı olmayacaktır. Örneğin renk seçiminde birden farklı noktaya cıvıl cıvıl puf koltukların serpiştirilmesi, havayı komple değiştirecektir.

Yorum Yaz