Ferahlatıcı Yatak Odası Duvar Renkleri

Ferahlık söz konusu olduğunda, yapılan araştırmalar bizi birkaç farklı renge yöneltiyor. Aslına bakarsanız renklerinde ötesinde tek bir tondan bahsediyor, o da açık renkler… İster yeşil ister mavi isterse beyaz olsun iç ferahlatması için öncelikle açık tonlarda yapılmış olması gerekiyor.

Kahverengi Yatak Odası

Kesinlikle uzak durulması gereken renkler ise bronz, gümüş, kırmızı ve bordo gibi yoğun renklerdir. Bunların açık tonlarını bile yatak odalarında kullanmamak gerekiyor. Bir diğer önemli nokta ise kullandığınız mobilyalardan daha açık renkler tercih ederseniz yatak odanızın olduğundan daha büyük görüneceğini söyleyebiliriz.

Açık Renk Yatak Odası

Ferahlık söz konusu olduğunda eskiden tercih edilen kaba tabloların yerine büyük aynalardan yardım alabilirsiniz. Ferahlık her zaman için bir doğa manzarasına bakmak anlamına gelmeyecektir. Bunun yerine ayna ile mekanları olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz.

Yatak Odası Duvar

Son olarak ferahlık konusunda duvar boyasından beklediğinizi mobilyalarınızdan da bekleyebilirsiniz. Çok koyu renk ve kaba mobilyalar kullanmak yerine daha az sayıda ve daha kibar mobilyalardan yardım alarak hem ekonomi yapabilir hem de olması gerekenden daha büyük alanlar açabilirsiniz.

Yatak Odası Duvar Renkleri

Ferahlık anlayışı kişiden kişiye değişen bir durumdur.  Ama çoğunlukla geniş ve büyük alanlar ferah hissetmemiz için yeterli olacaktır. Bunu sağlayan renklerin başında beyaz ve mavinin açık tonları ilk sırada yer alır. Her ne kadar yeşilin ferahlık sembolü olduğu söylense de bunu yatak odanıza uygularsanız istediğinizi bulmanız zor olabilir.

Yorum Yaz