Ev Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekilenler

 Evlerde, mekânlarda ve yaşanan tüm yerlerdeki dekorasyonlar önem taşır. Yaşamın birçoğu evlerde geçer. Bundan dolayı da herkesin kendine özel bir dekorasyon zevki vardır. Dışarıdan eve gelindiğinde ise herkes ayrı bir ortam arzular. Bu dekor konusunda ise dikkat edilmesi nokta mobilya, perde, aydınlatma ve duvarların rengi gibi unsurlar önemlidir. Ev dekorasyon için bazı tüyoları aşağıda veriyoruz.

1- MOBİLYALAR: Mobilyalar evlerin vazgeçilmezleridir. Her zaman renkleri ve döşemelerinin eskimesinden şikâyet edebilirsiniz. Mobilyalarınızın yeni görünmesi de mümkün. Mobilya almadan önce minder kılıfları yıkanabilir olmalı. Bu sayede temizlenebilir ve yeni görünümünü tutar. Uzun ömürlü mobilyalarınız olması için elektrik süpürgesi ile düzenli olarak temizleyiniz. Ahşap temizleyiciler ile birlikte mobilyalarınızı daha parlak gösterebilirsiniz.

2- AYNALAR: Aynalar her zaman bakmaya ihtiyaç duyduğumuz eşyalardan çok bugün dekorasyonda yeni tasarımlar üretmeye başlamıştır. Ayrıca farklı bir hava katar. Küçük olan evlerde aynalar ile mekânların daha derin ve büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. Aynaları evlerinizde salon ve yemek masası yanına koymanız sizin avantajınızadır. Ayrıca büyük boy ayna modelleri olmasında da fayda olacaktır.

 3- BOYA: Ev dekorasyonunda renklerden sıkıldıysanız eğer farklı ve daha  huzur veren yada canlı zıt renkler kullanabilirsiniz. Bu sayede renklerin gücü ile evlerinizin ve mekânlarınızın içine ayrı bir hava katabilirsiniz. İsterseniz eğer duvarlarınızda boya yardımı ile kartonpiyer etkisi yaratabilirsiniz.

4- HALILAR: Duvarlarınızın boyanmasından sonra yerin rengi de önemlidir. Duvar renklerinin tamamlayacak halı dekoru  önemli bir noktadır. Halılar dekorları tamamlamada önemlidir ve odanıza sıcaklık katacaktır. Halı seçerken lekeye dayanıklı halı seçmeyi ihmal etmeyin.

5- AYDINLATMA: Evlerde aydınlatma konusu odalarınızın şık görünümünde önemlidir. Ayrıca odalarınızın odak noktalarına yerleştireceğiniz bir spot lamba ve tablo ile güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Farklı renklerdeki farklı desenler ile aydınlatmalarda  fazla çeşide sahiptir.

6- ÇİÇEKLER: Oda ve ofislerinize renk katmak isterseniz eğer bunun en iyi yolu çiçeklerdir. Mutfaklarda, banyolarınızda ve evlerinizin salonlarında kolayca uyum sağlayan güzel çiçekler kullanabilirsiniz. Ayrıca yatak odanıza çiçek koymayın. Canlı çiçek sağlık bakımından gece iyi değildir. Bunların yerine yapay çiçek kullanabilirsiniz.

7- CAM AKSESUARLAR: Mekânlarınız için sadelikten hoşlanıyorsanız eğer cam aksesuarlar kullanabilirsiniz. Camlar ışık yansıtır ve şeffaflık katar. Evlerinizde aydınlık ve canlı olması için cam aksesuarlar önemlidir.

Yorum Yaz