Eriyen Boncuklarla Süslemeler

Plastik boncukların eritilerek değişik küçük süslemelerde kullanıldığını daha önce duydunuz mu? Anahtarlık veya ona benzer, minik eşyalar için sıklıkla kullanılan bu yöntem, ürüne çok tatlı bir ambiyans kazandırıyor.

Boncuk Eritme Ve Süsleme

Son zamanlarda sıklıkla tercih edilen eriyen boncukların gerçeklerinden hiçbir farkı yoktur. Eritmek için bu boncuklar düz bir kaba yerleştirilmeli ve 200 derecelik bir ateş altında yarım saat ile yirmi dakika arasında bir süre boyunca kalmalıdır. Daha sonra hem şekil vermek hem de süslemek işlemi başlıyor ve işin en zevkli kısmı budur. Çocuklarınızın bayılarak, mutluluktan uçarak yapacakları bu etkinlikle kullandıkları minik eşyaları daha tatlı bir hal alacaktır.

Eriyen boncuklar nerede kullanılır?

Bu boncuklar, bu işlemden geçirilerek pek çok amaçla kullanılabilir. Peçeteliklerin üzerlerine süslemeler yapmak, anahtarlıkları canlı bir hale getirmek, lavabodaki sabunluğun üzerinde bir oynama yapmak ve çok daha fazlası bu boncuklardan faydalanarak yapılabilir.

Hobilerinize Kulak Verin

Eriyen boncuk yapımı, genellikle hobi işidir. Çocukların gelişimi açısından faydalı bir eğlence ve el geliştirme unsuru olsa da bunun dekorasyondaki yeri sadece bir hobidir. Elbette bir de mimari tasarımlara olan ilgiyi göstermek adına küçük, anlamlı ve ilgi çekici bir biblo olur eriyen boncuklar yardımıyla süslenen eşyalar.

Tablolarda, tabaklarda ve daha pek çok yerde kullanılan bu boncukların en sık tercih edilen olmasının en önemli yeri, bulunduğu kabın şeklini almasıdır. Bu sayede süsleme işlemi daha hızlı, kolay ve daha güvenilir devam eder. Eriyen boncuk süslemeleri, ciddi ev işlerinde yarayan aletler veya çok özel odalar için uygun değildir.

Genellikle küçük eşyalar ve ağır dekorasyon istemeyen yerlerde görülür. Bir buzdolabının üstünde gördüğümüz bu süslemeyi, TV ünitemizde elbette bulamayız. Çocuklarınız için sizler de plastik boncukları eriterek onlara yeni şekiller kazandırabilir, çocuklarınızı denemeye ve fikir üretmeye teşvik edebilirsiniz. Bir ürün çıkardığını ve yaptığı tasarımın ailesi tarafından beğenildiğini gören çocuk, bu işten mutlu olacaktır ve öğrenme eğilimi yönünü geliştirecektir. Elbette üreticilik ve tasarımcılık hobisi de bu sayede oldukça fazla bir ivmeyle gelişme kat edecektir.

Yorum Yaz