Dekoratif Sıvı Sabunluklar

Sıvı sabun temizlik konusunda hem pratikliği hem de hijyen açısından kalıp sabunlarının yerini gün geçtikçe almaktadır. Blok halinde doymamış sabunlardan yapılan katı el sabunları geçmişten günümüze kullanılmış ve şimdilerde devrini yavaşça kapatmaya başlamıştır. Kalıp sabunların yerini alan sıvı sabunlar günümüzde en çok tercih edilen temizlik malzemeleri arasındadır.

Duvara Monteli Sabunluk

Hal böyle olunca farklı tasarımlara sahip sıvı sabunlukların sayısı da git gide artmaktadır. Likit sabun kullanmak için seçeceğiniz dekoratif sabunluklar genellikle metal, porselen ve plastik olarak üretilmiştir. Bu ürünler kullanım amacına ya da kullanıldığı yere göre değişik tasarımlara örnek teşkil etmektedir. Örneğin restoranlar da otellerde genellikle duvara sabitlenmiş sıvı sabunluklar tercih edilirken, evler de mutfaklarda ise genellikle taşınabilir sıvı sabunluklar tercih edilmektedir.

Sıvı Sabunluk Modeli

Bu ürünler üzerlerindeki hava basınç aparatı sayesinde tek hamlede ele sabunun alınmasına olanak sağlayan temizlik araçlarıdır. Bittiği zaman tekrar değiştirilen bu araç tiplerinin ileri tasarımlara sahip olanları da vardır. Diğer modellere göre biraz daha pahalı olan köpüklü sabunluklar genellikle işletmelerde kullanılmaktadır. Her renk her desen ya da her türden sıvı sabunluklar internet üzerinden çevirim içi alışveriş sayesinde ya da marketlerden – temizlik ürünleri satan işletmelerden temin edilebilmektedir. İlk kullanım açısından herhangi bir marketten içerisi sabunla dolu olan sıvı sabunluklar bir defaya mahsus temin edilebilir. Bu andan itibaren sabunun tükenmesi ya da dökülmesi gibi durumlarda 5 litrelik ilave sabunlar alınarak haznelerine doldurulabilmektedir.

Bu temizlik araçlarının ortalama fiyatları sabunu ile birlikle 10 TL olarak araştırılmıştır. Ancak dekoratif anlamda kullanılacak sıvı sabunluklar biraz daha pahalı olabilmektedir. Porselen ya da köpük basan sabunlukların ortalama piyasa değerleri ise 40 – 60  TL olarak belirlenmiştir.

Dekoratif Sabunluk

Yorum Yaz