Dekoratif Çekmece Kulpları

 Çekmeceler bizlerin saklama alanıdır. Bu sebeple onları harika bir kulpla süslemek çekmecelerinizi hak ettikleri ilgiyi göstermek olacaktır diye düşünüyorum. Çekmece kulpları bir çekmece için olmazsa olmaz bir değer taşımaktadır. Alt tarafı çekmece kulpu dediğinizi duyar gibiyim. Aslında hiçte sizin düşündüğünüz gibi değil.

Evinizde yer alan komodinler hiç satın almadan sizlerin bile rahatlıkla yapabileceğiniz birbirinden farklı kulplarla bir şahesere dönüşebilir. Bakıldığında küçücük olan kulplar bir mobilyayı baştan aşağı değiştirme özelliğine sahiptirler. Bu durum sadece çekmecelerde de geçerli değildir. Bu değişikliği hazır satılan dekoratif kulplarla yapabileceğiniz gibi kendi yaratıcılığınızın yardımıyla harika kulplar ortaya çıkarabilirsiniz.

Dekoratif kulpları yaparken malzeme açısından kendinizi sınırlandırmanıza gerek yok. Oyuncakçılardan, nalburlardan ya da tuhafiyelerden alabileceğiniz malzemelerle inanılmaz kulplar yapmak sadece kısa bir sürenizi alacak. Yaratıcılıkta sınır olmadığını unutmamalısınız. Kullanacağınız kalın iplerle, boncuklarla, kapı numaralarıyla ya da oyuncaklarla kendi yaratıcılığınızı ortaya koyarak kulplar hazırlayabilirsiniz. Yatak odasından antreye, çocuk odasından yatak odasına, kadar evin her alanında yer alan mobilyaları kendi tasarladığınız ya da satın aldığınız birbirinden harika kulplarla süsleyebilirsiniz. Bunun yanında daha farklı bir yöntem uygulamanız da mümkün. Evinizde daha önceden var olan kulpları farklı renklere boyayarak da evinizin tarzını tamamı ile değiştirebilirsiniz. Her bir kulpu farklı renklerle boyamanız evinize rengarenk bir görüntü katacaktır. Sizler için sitemizde dekoratif kulplarla ilgili pek çok örnek yayınlıyoruz. Buradan bakarak mobilyalarınıza hayal ettiğiniz gibi bir kulp seçebilirsiniz.

Yorum Yaz