Dekorasyonda Feng Shui Tekniği

Feng Shui, yaşadığımız ortamda uyum içinde yaşama bilimidir ve bu uyumu sağlamak için de değişik teknikler kullanılır. Sözcük anlamı “rüzgâr” ve ”su” dur. Rüzgâr ve su, doğayı etkileyen elementlerden ikisidir. Feng Shui’nin; insanları çevrelerinde, eşyalarının arasında dolaşan enerji ile zenginliğe, huzur ve bolluğa ulaştırdıklarına inanırlar. Yaşadığımız ortamlarda eşyaları, hayatımızı daha iyi hale getirmek için beceriyle kullanma ve yerleştirme sanatıdır Feng Shui. Bize yaşadığımız ortamı ve çevremizi en akıllı şekilde nasıl kullanacağımızı öğretme sanatının adıdır dekorasyonda feng shui tekniği.

Feng Shui Dekorasyonu

Çinliler, pozitif ve negatif enerjilerin insanın hayatını etkilediğini inanırlar. O zaman yaşadığımız ortamı ve çevremizi en akıllı şekilde nasıl kullanacağımızı öğrenmemiz gerekir.

Bir şeyi yapmak için insanın önce onu anlaması önemlidir. O halde Feng Shui de adı geçen sözcüklerin anlamlarını bilmemiz de gerekir.

Chi: Çevremize akan hayat enerjisi

Bagua: Evimizi etkisi altında tutan 8 gücün haritasıdır. Evimizin herhangi bir alanında, chi’yi geliştirmek için yapacağımız değişiklikler, aynı zamanda hayatımızda da o alanı geliştirir.

Gua: Evimizi kontrol eden 8 enerjinin her biri.

Elementleri içeriye taşıyın

Feng Shui’de su, zenginliktir. Dekorasyonda suyu kullanmak gereklidir. Evin bir köşesine durağan olmayan yani akar bir suyu temsil eden ufak bir şelaleyi kullanabilirsiniz. Durağan su negatif enerjidir.

Cenneti içeriye taşıyın

Yeşilliklerin çevremizde olması bize sağlık ve mutluluk verir. Pozitif enerji ile dolup taşarız. Evimizin içerisinde canlı çiçekler, bitkiler olmalıdır.

Enerjiyi içeriye taşıyın

Kristaller enerji arttırıcıdır. Yuvarlak kristal topu kırmızı bir ipe bağlayıp oturma odanızın pencereye yakın yerine asarsanız, güneş ışınlarının kristalin içinden geçip gökkuşağı renkleri oluşturmalarını izleyebilirsiniz. Görüntü zenginlik ve refahı temsil eder.

Küçücük Japon Balığı         

Japon Balığı Akvaryum

Evinizde bir akvaryum olsun. İçerisinde küçücük kırmızı, turuncu Japon balıklarının olması evin refahını artırır. Aralarına bir tane de siyah olanı ekleyin. Siyah negatif enerjiyi emer, pozitif enerjinin yayılmasını sağlar.

Feng Shui’ye göre renkler ve güzel uyum evinize huzur, bolluk ve neşeyi getirir. Yaşanacak hale gelen evde kim yaşamak istemez?

Yorum Yaz