Dekorasyon Ürünleri

Salonlardan odalara, camilere, saraylara kısacası yaşantımızda gördüğümüz her yapıda dekorasyon ürünleri ile karşılaşmak mümkün. Dekorasyon ürünleri mekânları dekore etme ve yaşam kolaylığı sağlamak için kullanılan aksesuarlardır. Bu ürünler hem bulunduğu yapıyı zenginleştirmek için hem de gözümüze hitap etmesi için kullanılmaktadır. Bu ürünlerinin amacı mekânların kullanım amaçlarına uygun estetik ve sanatsal şekilde düzenlenmesidir.

Masa üstü için süsler

Dekorasyon ürünleri öylesine geniş ve zengin bir yelpazeyi içerir ki günlük yaşantımız da gördüğümüz hemen hemen her şey birer dekorasyon ürünüdür. Masa, sandalye, ünite, tablo, abajur, dolap, ayna vs. kullandığımız parçalar dekorasyon ürünü adı altına girmektedir. Bunun böyle olmasının sebebi ise dekor kelimesinin anlamca genişliğindendir. Dekorasyon ürünleri sadece bir alan yaratmanın ötesinde uyumun, renklerin ve estetiğin bir arada görünmesi sağlayan bütündür. Dekorasyon iç ve dış olarak iki alana ayrılmaktadır. İç dekorasyon basit aksesuar ve mobilyalarla yapılabilir. Dış dekorasyon ise daha çok mimari alana girmektedir.

Günümüzde yapılarda kullanılmak üzere birçok dekorasyon çeşidi vardır. Bunlar; klasik tarz, modern tarz, country tarz, etnik tarz olarak dallara ayrılmakta ve yapılarda tarzlara uygun dekorasyon ürünleri kullanılmaktadır. Evinizde kullandığınız dekorasyon ürünleri zamanla yapılan eklemeler ve değişen psikoloji ile yenilenmeye devam edecektir. Eviniz ve içerisinde bulunan ürünler sizi yansıtır. Sizden bir parçayı gördüğünüz evde huzur ve mutluluk kaçınılmazdır.

Dekorasyon Ürünleri

Ziyaret ettiğiniz bir arkadaşınızın özel yaşam alanına girdiğinizde o alandaki eşyaları, eşyaların konumları, renkleri, düzenleri, uyumları, tercihleri o insana dair sizi başka bir bakış açısına yönlendirecektir. Başköşede duran bir biblodur bazen bunu sağlayan. Belki çarpık ve simetrik olmayan bir tablonun konumu, İki farklı eşyanın birbirine karşı duruşu ve bazen zıt renklerin, eşyaların, resimlerin ve aslında görünen bütünlüğün kişiye ait bizlere verdiği ipuçlarıdır.

Dekorasyon Aydınlatma

Bir insanın nasıl parmak izi sadece kendine ait ve benzersiz ise evinde kullandığı dekorasyon ürünleri de o denli kendine has ve özeldir. Aynı yapıda iki odayı, aynı ürünleri farklı iki kişiye verdiğinizde hiçbir zaman aynı görselliğe ulaşamazsınız. Ve daha da muhteşem olan yanı kişilerin bilinçaltı, göz zevki, karakterlerine yönelik ipuçlarıyla biraz soyut ama bizden parçaları yansıtan şeylerdir dekoratif yaratıcılıklarımız.

Yorum Yaz