Çatı Katı Dekorasyon Fikirleri Ve İpuçları

Çatı katı dekorasyonu, genellikle çalışma odası, kiler ya da çocuk odası şeklinde kullanılmak amacıyla yapılır. Çatı katını dekore etmek için ahşap ya da ahşap görünümündeki farklı tip mobilyaları tercih etmelisiniz. Kendi evinizde ne eksikse ya da neyin daha hoş duracağına inanıyorsanız, evinizin bu bölümünü o şekilde bir amaçla kullanın. Çalışma odası olarak dekore edilen çatı katları, cam tavan ile çok şık bir görünüm elde eder. Cam tavan, bu yere ayrıcalıklı ve hoş bir görüntü katacaktır. Evin diğer alanlarından daha farklı bir hal verir ve misafirlerinizin de kendinizin de keyfini ikiye katlar.

Çatı Katı Dekorasyonu

Çatı katını kullanmak için küçük oda dekorasyonu fikirlerinden de faydalanabilirsiniz. Bu tarz fikirler, hem tavan arası atmosferini size yaşatacaktır hem de mekanınızı bir oda kadar rahat kullanmanızı sağlayacaktır. Evinizin çatı katı kısmını, çocuk odası şeklinde de dekore edebilirsiniz. Bu dekorasyon sırasında eğer cam tavan kullanırsanız, çocuğunuz yukarıda kendi yansımasını izleyerek uyuyacaktır. Bu şekilde hem uykusu daha kolay olacak hem de evinizin her alanı kullanışlı bir şekil alacaktır.

Farklı Çatı Katı Dekorasyonu Önerileri

Evin, genellikle tavan arası olarak adlandırılan bu bölümünü kiler olarak kullanabilirsiniz. Bu size hem fazla eşyayı ortadan kaldırmanın kolay yolunu hem de daha pratik bir eşya düzenleme işleminin rahatlığını sunacaktır. Kilerin dışında bu odayı çocuğunuzun gizli oyun salonu gibi bir şekilde de kullanabilirsiniz.

 

Arkadaşları geldiğinde çocuk odasını batırmamış ve size çok iş çıkarmamış olurlar. Çatı katınız için kendi ihtiyaçlarınıza göre şekillendirdiğiniz çok daha farklı dekorasyon fikirleriniz olabilir. Bunları kullanmaktan, en azından denemekten çekinmeyin. Yaşadığınız ev, kimsenin evi değil sadece sizin eviniz. İnsanların beğeneceği şeylerden daha çok sizi mutlu edecek denemeler yapın.

Çatı katı dekorasyon fikirleri üzerinde düşünürken evinizin rengine, boyutuna ve daha pek çok detaylara dikkat edin. İyi bir fikriniz olduğunda işin sayısal hesaplamalar boyutuna girin. Düşünün, evinize uyup uymayacağını hesaplayın ve evinizde görün. Mutlu v yeni gibi duran evlerin mimarı, sahipleridir. Evinizi kendi isteğinize göre şekillendirmeniz ve mutlu olmanız dileğiyle.

Yorum Yaz