Bijuteri Mağazası Dekorasyonu

Bijuteri, gereksiz malzemeler kullanılarak elde edilen süs veya takı eşyalarıdır. Ürünlerin satışının yapıldığı mağazalarda bu isimle anılmaktadır. Bijuteri yapımında her çeşit malzeme alternatif olarak kullanılmaktadır. Bijuteri türleri olarak akrilik, boncuk, döküm, tekstil, tel vb. örnek olarak verilebilir. Bijuteri işi genellikle hobi olarak yaptığımız ve aynı zamanda da yaptıklarında geçimlerini sağlayabilecekleri bir iş olanağıdır.

Bijuteri Mağazası Dekorasyonu

Bijuteri mağazası dekorasyonu, önce mağaza konseptini belirleyip ona uygun tasarımda uygun bir model düşünülmesi gerekir. Çünkü hizmeti verilen ürünü dışarıya yansıtmak önemli bir detaydır. Genelde küçük bir çalışma alanı ve birçok raftan meydana gelen mağazada dekor olarak renkli ve canlı bir görünüm kazandırmak amacı uygun düşmektedir.

Mağaza eğer dışarıda, cadde kenarındaysa kesinlikle bir cm vitrini olmalı ve içeriyi de iyi görebilmeleri gerekmektedir. Bu insanların dikkatini çekmek için iyi bir seçenektir. Eğer alışveriş tarzı bir mekânda mağazamız var ise yine vitrin önemli olmakla beraber ışıklandırma da çok önemlidir. Rafların çok olması, ürün çeşitliliğinden ileri gelmekle beraber bu tarz bir sistem olma zorunluluğu katmıştır.

Daha şık bir görünüm kazandırmak amacı ile iş yeri sahipleri kendi tasarımlarını mağazaya katarak dışarıdan alımlılığı daha çok arttırmaya da hedeflemişlerdir. Eğer sade bir görünüm olması isteniyorsa ise, duvarlar tek renk olmalı ve raflar tek düze halinde yapılması daha iyi olacaktır. Yerler parlak ve ışıklandırma çok olmalıdır. Çünkü bijuteri malzemeleri genelde el işi olduğundan dolayı az aydınlık bir ortamda incelenmesi zordur. Ayrıca dekor olarak da genelde en çok bu parlak malzemeler tercih edilmiştir.

Bijuteri Dekorasyonu

Aynı zamanda yapılan dekorda çalışanlarınızın da konforunu ve çalışma ortamını düşünerek bir tasarım yapılmalıdır. Yine müşterilerin içeride rahat bir şekilde hareket edip kolaylıkla istedikleri bijuteri eşyalarını bulabilmeleri için iyi bir düzen ve mobilya tasarımı da en önemi noktalardan bir tanesidir.

Bijuteri mağazaları genelde hep küçük olarak bilinse de işi başından büyük tutmak isteyenler için büyük bir mekânla başlamaları onlara iyi bir avantaj sağlayacaktır. Mağazanızın daha verimli bir halde iş yapmasını istiyorsanız kesinlikle bir dekorasyon firmasıyla anlaşmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Yorum Yaz