Bekleme Kanepelerinde Farklı Tasarımlar

Ofisler için tercih edilecek olan mobilyaların dizaynı gerek çalışanlar için gerekse ofise gelen müşteriler için büyük önem arz etmektedir. Ofisin dizaynı o ortamda yapılan işin veriminden o ortama gelen bireylerin izlenimlerine kadar birçok durum üzerinde etki yapmaktadır. Eğer ofisin iş hacminde müşteriler ağırlıklı ise sürekli müşteriler çalışma alanına geliyor ve gidiyor ise bu durum da ofis için tercih edilecek olan mobilyaların müşterilerin ortak zevk ve tercihlerine göre seçilmesi gerekmektedir.

Müşterilerin zevk ve tercihleri bilinemeyeceği için ortak bir noktada seçim yapılması gerekmektedir. İnsanların alışılagelmiş ortak zevkleri ve beğenileri bulunmaktadır. Bu beğeni ve zevklerden yola çıkarak çalışma alanı için bir seçim yapılabilir.

Ofisler için tercih edilecek birçok mobilya bulunmaktadır. Çok küçük detay olarak gözükse bile bir çöp kovası bile ofisin dizaynı ile uyumlu olmalıdır. Bir kişi ile tanışıldığında nasıl ki ilk izlenim çok önemli ise bir ortama girildiğin de o ortamın enerjisi bireylerin o alana karşı bazı düşünceler geliştirmesine yol açmaktadır. Ofis için seçilen mobilyaların modeli kadar bu mobilyaların boyutları ve renkleri de önemlidir. Aynı zamanda tercih edilecek olan mobilyaların sağlam olmasına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Eğer seçilen masa, sandalye sürekli sallanan bir yapıya sahip ise bulunduğu alanda sabit kalamıyor ise bireyler rahat bir şekilde çalışamazlar bu da hem işe odaklanmalarını hem de işin verimi olumsuz yönde etkileyecektir.

Bekleme Kanepeleri Örnekleri

 

Ofis için tercih edilecek mobilyalar alana ve kişiye göre değişir. Kişilerin kıdemi onların kullanacağı mobilyaların sahip olduğu özelliklerinde değişime uğramasına sebep olmaktadır. Müşteri temelli çalışan ofisler müşterileri için de mobilyalar bulundurmaktadırlar. Ofis bekleme koltukları olarak nitelendirilen koltukların seçimi tamamen müşterilerin rahat etmesi amacı ile seçilmektedir.

Her Ofis Mobilyası Gibi Ofis Bekleme Koltuklarında da Konfor En Önemli Faktör

Ofisin içini dizayn ederken dikkate alınan iki unsur bulunmaktadır. İlki mobilyanın kimin için seçildiği ikincisi kimin için seçilir ise seçilsin bireyin rahat etmesinin önemli olduğudur.

Gün içinde uzun süre o koltuklarda vakit geçiren bireyler için ergonomik mobilyaların tercih edilmesi daha mantıklı bir seçim olacaktır. Böylelikle bireyler iş sonucunda zihinsel yorgunluğun yanında bedensel yorgunluk ile de baş etmek zorunda kalmayacaklardır. Aynı zamanda eğer ofis doğrudan müşteri temelli hizmet veriyor ise müşteriler içinde mobilya seçilmektedir.

Müşteriler için seçilen bekleme koltuklarının piyasada birçok çeşidi bulunmaktadır. Bu durum da ofisin mevcut dizaynına zarar vermeden bu mobilyaların seçilmesine olanak sağlamaktadır. Ofis bekleme koltukları seçilirken koltuğun ergonomik yapıda olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda seçilecek olan koltuğun modeli ortamın genişliğine göre değişiklik gösterecektir.

Kalabalıktan hoşlanmayan bir ofis söz konusu ise tekli sandalyeler tercih edilebilir. Fakat ofis hem geniş hem de gösterişi seven bir yapıya sahip ise geniş koltukların tercih edilmesi daha mantıklı olacaktır.

Yorum Yaz