Bebek Odası Aydınlatması Nasıl Olmalıdır?

Çocuklarımız, bizler için hayattaki ev değerli varlıklardır. Bu nedenle her şeyin en güzeli onların olsun isteriz. Çocuklarımızın odasına hepimiz özen gösteriyoruz. Özellikle aydınlatma konusunda çok seçici davrandığımız bir gerçek.Bebek odası aydınlatması

Çocuklarımızın odasına farklı bir eve katan aydınlatmaları almamızın en büyük nedenlerinden biri odaya verdiği şık görüntüdür. Bunun yanında odaya sağladığı ışık kalitesini de yabana atmamak gerekir.

Bebeğimim Odasında Nasıl Aydınlatmalar Kullanmalıyım?

Bebeklerin gözleri bizlere göre çok daha hassastır. Bu nedenle ışık seçimi yaparken bebeğin gözünü almayacak ışıklar seçmeye dikkat etmemiz gerekir. Işık seçimi yaparken bebeğin neredeyse günün tamamını odada geçirdiği atlanmaması gereken bir detaydır.

Doğası gereği çoğunlukla uyuyan bebekler sırt üstü yatarlar. Bu pozisyonda yatan bebekler hemen hemen 10 m² lik bir ışıkla karşı karşıya kalırlar. Bebek odası aydınlatılırken çoğunlukla aydınlatılacak olan mekânın tam ortasındaki yer ele alınır. Ele alınan alanda, aydınlatma armatürümüze şıklık veren parçaların ışığın görünmeyeceği şekilde, dolaylı aydınlatma adı verilen metodla kullanmak bebeğiniz için en doğru olanı olacaktır. Dolaylı aydınlatmada armatüre gelen ışık tekrar tavana yansıyarak tüm alanı aydınlatır.

Yine bebek odası aydınlatmalarında mutlaka Dimmer yer almalıdır. Dimmer, odadaki ışığı istediğiniz seviyeye düşürmenizi sağlayan çok önemli bir parçadır. Bu sayede bebeğiniz uyandığında aşırı ışığa maruz kalmayacaktır. Bebeklerin ışık konusunda fazlasıyla meraklı olduğu ve göz temasını kesmeden sürekli olarak ışıkla iletişim halinde olmak isteyeceği kesinlikle unutulmaması gereken detaylardan bir tanesidir.

Yorum Yaz