Basit ve Şık Dekorasyon Tavsiyeleri

 Dekorasyon denilince akla ilk gelen; şık görünümlü, renk uyumunun kusursuz olduğu ve her şeyin yeni olduğu farklı alanlar gelmemelidir. Kelime anlamıyla dekorasyon; içerisinde yaşanılan alanı, kullanım amacını dışına çıkmayarak modern, şık ve estetik görünüme sahip bir hale getirilerek tasarlanmasıdır. Peki nasıl? Bu yazımda sizlere basit ve şık dekorasyon için birkaç tavsiyede bulunacağım. Bu tavsiyelerle önemli püf noktalarıyla artık sizlerde içerisinde yaşadığınız alanlarda muhteşem dekorasyonlar yapabileceksiniz.

 

 

Dekorasyon Renkleri

İlk öncelikle kendimizi çok iyi tanımamız gerekir. ‘Ben hangi rengi severim?’ diyerek kendimizi sorgulayarak, işe başlamamız gerekiyor. Sevdiğimiz renk koyu ise dekorasyon uygulamak istediğimiz alanı o renkle boğmamalıyız. Daha açık tonlarla bulunan alanın hem kasvetini yok etmiş oluruz hem de daha şık bir alana sahip olmuş oluruz. Fazla eşyadan mutlak suretle kaçınmalıyız. Etrafımız fazla karabalık olmamalıdır. Çünkü fazla eşyalı alanlarda bulunulan alana kasvetlik vermiş olur.

Dekorasyonda Danteller

Son dönemlerde ev dekorasyonu alanında değişik modellerde tasarımlar yapılmaktadır. Özellikle dantel kullanımı oldukça revaçtadır. El emeği olan süs eşyaları ve yastık kılıflarıyla evinize oldukça şık bir hava katmış olursunuz. Tek renk veya sade modelli bir koltuk takımınıza çiçekli yastık kılıflarınızla evinize muhteşem bir hava katmış olabilirsiniz. TV üniteleri de her zaman evin dekorasyonunda oldukça önemli yer kaplamaktadır. Halılar her zaman ki gibi asil eşyalardır hayatımızdaki.

Renkleri bu yüzden oldukça önemlidir. Çok karışık bir halı ve rengi oldukça karışık halı evin havasını tamamen bozabilir bu nedenle daha acık tonlar ve evin rengine göre seçim yapılmalıdır. Aslında bakarsanız evinizin dekorasyonu sadece sizin ellerinizde hem de küçük pratik adımlarla oldukça iyi sonuçlar alabilirsiniz. Evinizde yapmak istediğiniz dekorasyonlarda önemli olan konforunuzla estetik bileşenleri birleştirmek geresi tamamen kendi zevkiniz. Eviniz için ev dekorasyon fikirleri kategorimizi sürekli takip edebilirsiniz.

Dış alanlar için dekorasyon püf noktaları

Dış alanlarda genellikle daha doğal seçimler yapılmalıdır. Bahçenizde özellikle daha kullanışlı bir tasarım ilk hedefiniz olmalı. Işıklandırmalarda daha çok aydınlık sağlayacak ve doğayla bütünleşebilen nesneler kullanılmalıdır. Dış alan bir Cafe veya restoran ise daha samimi olabilecek parçalarla dekorasyon yapılmalıdır.

Dekorasyon yapılması gereken alan bir iş alanı ise daha resmi objeler kullanılmalıdır ama aynı zamanda da daha samimi de olmalıdır. Çünkü işin verimliliği için samimiyet şarttır.

Estetik görünüme sahip alanlarda yaşamak herkesin hakkı ve bunu küçük dokunuşlarla başarabilmek ise tamamen hayal gücümüz ve içsel düşüncelerimizdir.

 

Yorum Yaz