2016 Mobilya Modelleri

 Mobilyalar evlerimizin vazgeçilmez parçalarıdır. Salon için oturma grupları, yemek odası takımları, yatak odası mobilyaları evlerimizi en kullanışlı ve en şık hale getirmemiz için gereklidir.

Salonda kullanılan mobilya modelleri içinde bu yıl en çok öne çıkan şık sade köşe takımları ve düz kumaşlarla kaplı alçak koltuk takımlarıdır. Ayrıca yaşam üniteleri de en çok tercih edilen mobilyalardandır. Salonları daha işlevsel hale getirebilmek ve yemek odası yapacak yeri olmayanlar için yemek masasına dönüşen mekanik sehpalar da çok tercih edilmektedir.

Yemek odalarında kullanılan mobilya modelleri içinde düz oymasız ahşaptan tasarlanmış spor masalar ve büyük baskılı desenlere sahip sandalye döşemeleri kullanılmaktadır. Masa ebatları önceki yıllara göre küçülmektedir. Yine kaşıklık diye tabir edilen vitrinlerde koyu ahşap desenleri demode olup beyaz, fildişi, şampanya gibi soft renkler ön plandadır.

Yatak odalarında ise iki tarz ön plana çıkmaktadır. İlki yine düz çizgilere sahip abartıdan uzak yatak başlıkları, giyim dolapları, makyaj masaları ve etajerler, diğeri daha klasik gösterişten hoşlananlar için ideal olan saray motifleri taşıyan gösterişli mobilya modelleridir.

2016 yılında mobilya modelleri genel olarak sade, kullanışlı ve mekâna derinlik katan stillerde tasarlanmıştır. Mutfak mobilyalarında bile öne çıkan, katlanabilen rahat kullanım alanı sağlayan modeller olmuştur.  Günümüzde ev aletlerinin artması ile daha çok dolaba ihtiyaç duyulmaktadır. Geniş kullanım alanı bırakan ve kalabalıktan uzak dekorasyon modelleri bu yüzden oldukça tercih edilmektedir.

 

Yorum Yaz