2016 Mini Bahçe Dekorasyonu

İnsan doğanın ayrılmaz bir parçasıdır ve seçimini her zaman doğallıktan yana kullanacaktır. Son yıllarda metropol şehirlerde yaşayan insanların başlıca sıkıntısı olan stres ve beraberinde getirdiği depresyonun tamiri mümkün olmayan daha ciddi sağlık sorunlarına sebep olduğu bilinmektedir. Trafik, hava kirliliği, vergiler, faturalar, vaatler derken başı sonu belli olmayan bir yumağın içinde kendimizi ipin ucunu çoktan kaçırmış olarak bulabiliriz. Peki, ne yapmalıyız?

Mini Bahçe Dekorasyonu

Renkli çiçeklerle ve objelerle süslenmiş size nefes aldırabilecek, kısa süreliğine dahi olsa var olan koşuşturmadan sizi uzaklaştırıp maratona mola vermenizi sağlayabilecek güzel bir bahçeye ne dersiniz? Şehir yaşamında betonarme binalar arasında bahçe fikri size ütopik gelebilir lakin unutmamak gerekir ki bir şeyin güzel olması için boyutunun büyük olması düşüncesi hepimizi yanıltan bir algıdır. Bir şeyin boyutunun küçülmesi onu daha da şirin hale getirebilir.

Şimdi yapmamız gereken şey 2016 mini bahçe dekorasyonu ile evinizin balkonu ya da apartman girişinizde bulunan küçük boş bir alanı renklendirip, doğaya ve doğallığa birkaç küçük adımla ulaşmak olacaktır.

Estetik ve doğallığı birleştirmek konusunda peyzaj mimarlarından yardım alabileceğiniz gibi tamamen kendi istek ve estetik anlayışınızla da bu işe başlayabiliriz. Toprağa ulaşılamayacak zeminlerde çim ruloları ve dekoratif görünümlü kayalarla alanı sınırlandırıp, süs havuzlarıyla farklı atmosferler yaratabiliriz.

Dekore edeceğimiz alan için bahçe mobilyaları alacağımız gibi, hamak ya da salıncak da tercih edebiliriz. Mobilya istemiyorsak eğer, istediğimiz renge boyayacağımız meyve kasalarından sehpa ve tabure yapabilir, kırık küpleri, kesilmiş pet şişeleri ve hatta eski ayakkabıları dahi çiçek saksıları haline dönüştürebiliriz. Bu noktada hayal gücünüz sizi yönlendirecek olup, şişe mantarlarına kaktüs ekebilir, araba lastiğini minik bir süs havuzuna çevirebilir, 12’li yumurta kaplarını hoş bir aksesuar haline getirebiliriz.

Renklerin insan psikolojisindeki etkileri de düşünüldüğünde tercihe göre kahverengi ya da beyaza boyanmış mobilyalar çeşitlendirilmiş çiçekler, turuncu, pembe, mavi aksesuarlar, dolayısıyla günlük yaşantımızda aslında sürekli gördüğümüz renkleri bir araya getirerek minyatür bahçemizin dekorunu renk terapisine dönüştürebiliriz.

Ayrıca bahçe dekorasyonu konulu yazımıza da bakabilirsiniz.

Yorum Yaz